Голова ЦК спеціалізованого та загального фортепіано
Стецюк Наталія Вадимівна
Голова ЦК спеціалізованого та загального фортепіано
Стецюк Наталія Вадимівна
ТВОРЧИЙ ДОРОБОК ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
ЦК спеціалізованого та загального фортепіано
ЦК забезпечує викладання освітніх компонентів "Спеціалізоване фортепіано" і " Загальне фортепіано", які є важливими у становленні музиканта. Дані освітні компоненти вивчають студенти усіх музичних спеціалізацій. Знання і навички , здобуті на цих уроках, сприяють гармонійному розвитку творчої особистості.
Наталія Стецюк – голова ЦК спеціалізованого і загального фортепіано, випускниця фортепіанного відділу Волинського державного училища культури і мистецтв(клас викладача Дадіані Т. Д.) та фортепіанного факультету Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка(клас доцента Юрженка П. Т.). З 2011 року працює викладачем коледжу, з 2017 року очолює ЦК спеціалізованого фортепіано, а з 2021 року - об'єднану ЦК спеціалізованого і загального фортепіано ВФККМ імені І. Ф. Стравінського Волинської обласної ради, викладач вищої категорії, викладач - методист. Завдяки високому професійному рівню, авторитету серед колег-музикантів Наталія Стецюк є членом Національної всеукраїнської музичної спілки, має великий досвід роботи, постійна учасниця в ролі доповідача на різноманітних міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, семінарах.
Багато років ЦК спеціалізованого фортепіано(тепер секція) очолювала Латишева Тетяна Дмитрівна - викладач фортепіано, методист, випускниця Луцького державного музичного училища( клас викладача Пасюк Г. П.), Харківського інституту мистецтв імені І. Котляревського( клас викладача Єщенко Н. О.). Під її керівництвом (1998-2016) ЦК спеціалізованого фортепіано виховала цілу плеяду успішних і талановитих музикантів.
Славу і авторитет ЦК загального фортепіано(тепер секція) створила Котко Лілія Миколаївна – видатний педагог і багатогранний музикант, талановитий концертмейстер. Вона з відзнакою закінчила фортепіанний відділ Луцького державного музичного училища. Навчалася в Дрогобицькому музично-педагогічному інституті, Львівській державній консерваторії. З 1977 по 2021 рік Котко Л. М.(44 роки) - завідувач ЦК загального фортепіано. Все своє творче життя вона віддала улюбленій професії, своїй комісії, а також десяткам студентів, які згадують про її неповторні заняття через багато років.
Зараз у складі ЦК спеціалізованого і загального фортепіано працює 21 викладач, серед яких викладачі-методисти – Стецюк Н. В., Латишева Т. Д., Тишкевич Н.П., Дадіані Т. Д., Забойкіна А. Л., Сухоцький П. Й. і Сухоцька Н. С., Ковальчук В. П., ; викладачі вищої категорії – Зубчик В. Л., Седенко А. Н., Дремух - Прокопець І. Д., Бойко Н. В., Деркач В. І., , Бетюга А. С., викладачі першої категорії - Возняк В. П., Карпось Т.В., Лузанова Т. В., Лаговська К. Є., Томчук А. В., Грішина О. Ю., Аваліані І.-А. Т.
Викладачі ЦК надають методичні та практичні консультації навчальним закладам початкової мистецької освіти Волинської області, допомагають у підготовці майбутніх абітурієнтів коледжу, а також, проводять майстер-класи, лекції з актуальних питань музичної освіти, готують методичні розробки і рекомендації на допомогу викладачам, рецензують навчальні робочі програми.
Більшість випускників присвятили своє життя педагогічній діяльності, у своїй викладацькій роботі вони постійно використовують знання, набуті на уроках фортепіано.
Протягом останніх років наші випускниці-теоретикині Марія Арестович, Дарія Степасюк написали твори саме для фортепіано, які виконуються на різноманітних всеукраїнських заходах. Студенти мають можливість спробувати себе в якості піаністів-композиторів, оскільки кожного року цикловою комісією проводиться відео-проєкт "Ми - творче майбутнє України". Авторські фортепіанні композиції представляються на сторінці ЦК спеціалізованого і загального фортепіано на фейсбуці.
СЕРТИФІКАТИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
Колективні сертифікати
ДИПЛОМИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Здобувачі освіти, які вивчають освітній компонент «Фортепіано» на ЦК спеціалізованого та загального фортепіано постійно беруть участь у різних міжнародних та всеукраїнських конкурсах, фестивалях. Хоча фортепіано для них є додатковим інструментом, але рівень досягнень свідчить про якість надання знань з даного компоненту викладачами ЦК.
Дипломи з конкурсів здобувачів освіти показують їхні досягнення та високий рівень майстерності в музичній сфері. Участь у конкурсах дозволяє продемонструвати свої таланти, отримати цінний досвід, а також визнання серед професійної спільноти.
Дипломи з конкурсів та фестивалів є важливою складовою портфоліо здобувача освіти, підвищують його професійний статус і можуть бути вирішальним фактором при вступі до вищих навчальних закладів або працевлаштуванні.
2024 РІК
МИСТЕЦЬКІ ЗАХОДИ ЦК
Концертне життя ЦК включає організацію та проведення різних музичних заходів, концертів, конкурсів, відкритих уроків. Здобувачі освіти та викладачі мають можливість брати участь у виступах, демонструючи свої навички та таланти.
Такий досвід сприяє професійному розвитку музикантів, розширенню їхнього репертуару, покращенню виконавської майстерності. Важливими аспектами концертного життя ЦК є співпраця зі здобувачами освіти та викладачами іншими циклових комісій, участь у фестивалях та конкурсах, а також проведення концертів, на які запрошуються всі бажаючі.
КОНЦЕРТИ КЛАСІВ ВИКЛАДАЧІВ ЦК СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ТА ЗАГАЛЬНОГО ФОРТЕПІАНО
Вже стало доброю традицією кожного навчального року проводити концерт класу усіма викладачами ЦК або індивідуально, або в дружньому тандемі. На цих заходах здобувачі освіти можуть продемонструвати рівень своїх виконавських навичок, послухати виступи своїх однокурсників, друзів, старшокурсників.
КОНКУРС «КАЛЕЙДОСКОП ТАЛАНТІВ»
Вже два роки поспіль на ЦК проводиться Конкурс на краще виконання твору малої форми «Калейдоскоп талантів». У зв’язку зі специфікою викладання освітнього компоненту для здобувачів освіти різних ОПП він ділиться на дві секції: загальне фортепіано ( Народні інструменти, Оркестрові струнні інструменти, Оркестрові духові та ударні інструменти, Спів, Видовищно-театралізовані заходи, Акторське мистецтво) та спеціалізоване фортепіано(Хорове диригування, Теорія музики). Щорічно Конкурс проводиться в березні місяці.
КОНЦЕРТ ВИКЛАДАЧІВ «І ЗНОВУ НА СЦЕНУ» 03.06.2023 року
Захід був проведений за участю викладачів ЦК спеціалізованого та загального фортепіано та всіх бажаючих викладачів інших ЦК. Така імпреза зацікавила здобувачів освіти, які активно підтримували своїх наставників, а також знайшла відгук серед викладацьких колективів мистецьких шкіл міста.
КОНЦЕРТ АНСАМБЛІВ ТА АКОМПАНЕМЕНТІВ
«МУЗИКУЄМО РАЗОМ»
17 травня 2023 року здобувачі освіти та викладачі ЦК спеціалізованого та загального фортепіано представили увазі слухачів цікавий проект «Музикуємо разом», де в спільному ансамблевому музикуванні виконували класичні та сучасні твори.
ФЕЙСБУК-ПРОЄКТ «МИ – ТВОРЧЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ»
2022-2023 навчального року ЦК започаткувала нову форму презентації творчих досягнень своїх здобувачів освіти, а саме фейсбук-проєкт. В такому форматі композиторські спроби молодих і талановитих музикантів, які навчаються на різних ОПП змогли оцінити підписники сторінок ЦК спеціалізованого та загального фортепіано та ВФККМ імені І. Ф. Стравінського, їхні друзі та рідні, а також всі небайдужі поціновувачі їх таланту.
НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЦК
Науково-методична діяльність викладачів фортепіано ЦК є важливим аспектом їхньої професійної діяльності. Ця діяльність охоплює кілька основних напрямків: створення методичних рекомендацій та програм, що допомагають здобувачам освіти оволодіти грою на фортепіано. Це як друковані, так і електронні матеріали. Ці напрацювання розміщуються у електронній бібліотеці на сайті коледжу.
Викладачі аналізують різні аспекти фортепіанної педагогіки, такі як методи навчання, розвиток музичних здібностей, психологічні аспекти навчання тощо. Результати цих досліджень представлені у вигляді доповідей, оскільки викладачі фортепіано ЦК є активними учасниками, доповідачами та слухачами міжнародних та всеукраїнських конференцій, семінарів, круглих столів, де мають можливість поділитися власним досвідом та отримати нові цікаві знання. Обов’язковим є регулярне відвідування семінарів, майстер-класів та курсів підвищення кваліфікації, яке дозволяє викладачам залишатися в курсі нових методик та підходів у викладанні спеціалізованого та загального фортепіано.
ТИЖДЕНЬ АКАДЕМІЧНОГО КОНЦЕРТУ
Ютуб канал Стецюк Н. В.
Ютуб канал Лузанової Т. В.