Голова ЦК спеціального фортепіано та концертмейстерства
Бетюга Андрій Станіславович
викладач-методист
Бетюга Андрій Станіславович
викладач-методист
ТВОРЧИЙ ДОРОБОК ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
Мистецтво гри на фортепіано вимагає тривалої та наполегливої праці для професійного володіння цим інструментом. Фортепіанний відділ почав своє функціонування ще у 1959 році. Він був укомплектований випускниками консерваторій, які подалі стали досвідченими педагогами та виконавцями. Чимало випускників відділу спеціального фортепіано вчились та навчаються в багатьох престижних вищих музичних закладах України та за її межами. Багато з них повернулись працювати в рідний заклад, чим сприяють піднесенню рівня музичного мистецтва, виховують та навчають професійних музикантів. Набута в училищі (нині фаховий коледж) майстерність дозволила багатьом випускникам засвідчити високий рівень професійної підготовки на загальнодержавному та міжнародному рівнях.
Творча активність, пошук та впровадження ефективних форм викладання, удосконалення виконавської майстерності викладачів залежать певною мірою від його злагодженої роботи.
Довгі роки очолювала відділ Штець У.О., випускниця Луцького музичного училища та Львівської консерваторії. Вона стала ініціатором багатьох починань, сприяла удосконаленню методики викладання, дбала про високе професійне зростання викладачів, удосконалення виконавської майстерності.
Після початку функціонування коледжу як навчального закладу фахової передвищої освіти перед ЦК спеціального фортепіано постали нові завдання. Їх успішно розв’язує колектив чудових викладачів, однодумців у благородній справі виховання та навчання музикантів і майбутніх педагогів.
Викладачі ЦК систематично проводять практичну та методичну роботу з початковими мистецькими закладами Луцька та області, надають консультації абітурієнтам, проводять майстер-класи, читають лекції на обласних семінарах, підвищують свою педагогічну кваліфікацію на всеукраїнських та міжнародних конференціях та семінарах, готують методичні розробки і рекомендації, проводять велику профорієнтаційну роботу. Систематично відбуваються звітні та тематичні концерти відділу та концерти класів, в яких беруть участь найкращі студенти відділу.
Бетюга Андрій Станіславович
Викладач-методист та концертмейстер вищої категорії. Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.
Закінчив Луцьке музичне училище та Львівську національну музичну академію ім. М. В. Лисенка
Працює в коледжі з 2005 року. Голова ЦК спеціального фортепіано з 2024 р. Веде активну концертну діяльність як соліст та концертмейстер.
Проводить активну профорієнтаційну роботу: читає методичні доповіді та проводить майстеркласи. Постійно працює над підвищенням фахового рівня. Студенти Бетюги А. С. успішно беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях. Випускники класу продовжують навчання у вищих навчальних закладах та працюють за фахом в Україні та за її межами.
Нагороджений подякою голови Волинської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток культури і мистецтва в області, підготовку кваліфікованих кадрів.
Бойко Наталія Володимирівна
Викладач фортепіано та концертмейстер вищої категорії, стаж роботи 24 р . Закінчила Луцьке музичне училище та Львівську національну музичну академію їм. М.В. Лисенка по класу ф-но у Юрженка П. Т., а згодом асистентуру - стажування по класу камерного ансамблю у Слюсар Т. М. та Микитки А. В. Працює у Волинському фаховому коледжі ім. І.Ф. Стравінського з 2001р. Випускники її класу працюють у різних навчальних закладах та продовжують навчання у вишах України та за її межами. Викладач активно концертує у складі фортепіанного дуету, Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Як концертмейстер працює на різних виконавських факультетах.
Дадіані Тамара Дмитрівна
Викладач – методист, спеціаліст вищої категорії. Стаж роботи 51 рік. Нагороджена медаллю «Ветеран праці». Високопрофесійний досвідчений педагог. Випускники її класу систематично вступають до ВНЗ України, стають лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, успішно працюють в Україні та за її межами. Студенти класу щорічно грають сольні концерти, беруть участь у звітних концертах ЦК. Дадіані Т.Д. активний учасник семінарів-практикумів для викладачів ДМШ та ДШМ області та Луцька, проводить майстер-класи, читає методичні доповіді та проводить активну профорієнтаційну роботу. За плідну працю неодноразово нагороджена грамотами та подяками дирекції училища, обласного управління культури, обласної ради та держадміністрації.
Ковальчук Вікторія Петрівна
Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії. У 1984 році закінчила Львівську державну консерваторію імені М.В.Лисенка. З 1984 року працює на посаді викладача відділу спеціального фортепіано Луцького державного музичного училища, нині Волинський фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського. За цей час підготувала понад 20 випускників, більшість з них закінчили вищі навчальні заклади, працюють у ДМШ області та в музичних закладах України. Студенти Ковальчук В.П. неодноразово ставали лавреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Вікторія Ковальчук проводить майстер-класи, читає лекції на обласних семінарах, надає методичну допомогу Нововолинській школі мистецтв та Луцькій дитячій музичній школі ім. Ф.Шопена.
Латишева Тетяна Дмитрівна
Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії ЦК спеціального та спеціалізованого фортепіано. Закінчила Луцьке державне музичне училище (1974 р.) та Харківський інститут мистецтв ім. І.Котляревського (1979 р.). Працює в коледжі з 1980 року. З 1989-2016 р. очолювала ПК спеціалізованого фортепіано. Викладач активно проводить профорієнтаційну роботу, надає методичну допомогу викладачам ДМШ та ДШМ міста та області. Студенти класу постійно беруть участь у тематичних і звітних концертах відділів. Більшість випускників класу викладача закінчили або навчаються в ВНЗ України (Львів,Київ,Рівне,Луцьк,Одеса, Краків) та успішно працюють за фахом в Україні та за її межами.
Лузанова Тетяна Володимирівна
Викладач вищої категорії та концертмейстер вищої категорії. Працює у коледжі з 2004 року. За цей період стала багаточисленною лауреаткою Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Є концертуючою піаністкою.
Закінчила Луцьке музичне училище та Львівську національну музичну академію ім. М. В. Лисенка.
Студенти класу Лузанової Т.В. неодноразово ставали лауреатами багатьох конкурсів та фестивалів. Випускники продовжують своє навчання у вищих навчальних закладах та успішно працюють за фахом в Україні та за її межами
Мішеніна Світлана Миколаївна
Викладач- методист, спеціаліст вищої категорії, концертмейстер вищої категорії, членкиня НВМС, Лауреат обласної мистецької премії імені І.Ф.Стравінського.
Працює викладачем ЦК спеціального фортепіано та концертмейстером з 1985 року після закінчення з відзнакою Львівської державної консерваторії ім.М.В.Лисенка.
Багато років є старшим консультантом з педагогічної практики.
Систематично надає методичну допомогу викладачам ДМШ та ДШМ області у підготовці до конкурсів та вступу до коледжу, веде активну профорієнтаційну роботу.
Веде активну концертну діяльність, виступаючи як соліст та концертмейстер.
Студенти класу успішно беруть участь у фахових Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.
Як концертмейстер брала участь у Всеукраїнських конкурсах виконавців на оркестрових струнних інструментах (Луцьк, Дніпро, Кропивницький, Київ, Рівне, Дрогобич).
Випускники класу продовжують навчання у ВНЗ України, працюють за фахом в Україні та за кордоном.
Викладач постійно працює над підвищенням фахового рівня шляхом участі у конференціях з підвищення кваліфікації.
Нагороджена Подякою Голови Волинської обласної ради за високу професійну майстерність, відданість справі служіння українській культурі, вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва Волині та у підготовку кваліфікованих фахівців.
Стецюк Наталія Вадимівна
Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії ЦК спеціального фортепіано і концертмейстерства, старший консультант студії педагогічної практики коледжу(секція фортепіано, з 2024 року). Голова ЦК спеціалізованого і загального фортепіано, членкиня НВМС. Випускниця ВДУКіМ ім. І.Ф.Стравінського (клас викладача Дадіані Т.Д.) та ЛНМА ім. М.В.Лисенка (клас доцента Юрженка П.Т.). Стаж роботи 22 роки. Студенти викладача постійно беруть участь у різноманітних конкурсах і поповнюють скарбницю коледжу дипломами і нагородами. Стецюк Н. В. - учасниця та доповідачка багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій, семінарів. Концертмейстер вищої категорії, переможець багатьох Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів у складі фортепіанного дуету “Lutsk piano duo”. Бере активну участь в профорієнтаційній роботі по музичних школах області. Виступає як модератор концертних заходів ЦК. В 2023 році нагороджена Подякою голови Волинської обласної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток культури і мистецтва в області, підготовку кваліфікованих спеціалістів.
Сухоцький Петро Йосипович
Викладач фортепіано і органу ЦК спеціального фортепіано Волинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського, викладач-методист, спеціаліст вищої категорії.
Навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка у органіста й піаніста Дайча С.А. на двох факультетах: спеціального фортепіано та органу. У 1990 році почав працювати у Волинській обласній філармонії солістом камерного ансамблю (згодом – оркестру) „Кантабіле”, поєднуючи сольне виконавство з педагогічною працею у Луцькому музичному училищі (нині – Волинський фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.Ф.Стравінського).
Вдосконалював свою майстерність у провідних фахівців Європи: Хуго Лєпнурма (Естонія), Гонзалеса Уріола (Іспанія), Лео Кремера та Г. Гебхардта (Німеччина), Геріберта Метцгера (Австрія). З 1999 року – органіст Луцького кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла. Постійно виступає з сольними програмами як органіст в Україні та за її межами (Латвія, Естонія, Білорусь, Польща, Австрія, Німеччина, Італія). Студенти класу фортепіано і органу — постійні учасники Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, а також різноманітних музичних імпрез, концертів та фестивалів.
Студенти класу органу мають можливість вдосконалювати свою майстерність на справжньому духовому Малому органі (6 регістрів, два мануали і педаль) та виступати з концертами на Великому концертному органі (40 регістрів, три мануали і педаль) Луцького кафедрального собору; індивідуальні заняття з органу проходять на Великому концертному органі кафедрального собору.
Тишкевич Наталія Петрівна
Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, лауреат обласної мистецької премії ім.І.Ф.Стравінського. Закінчила з відзнакою Київську десятирічку ім. М.Лисенка та ДМПІ ім.Гнєсіних в класі проф. Александрова О.О. Почала працювати у 1980 р. в Луцькому музичному училищі (нині Волинський фаховий коледж культури і мистецтв ім.І.Ф.Стравінського). Голова ЦК спеціального фортепіано з 2004 по 2024 р. Засновник та постійний голова журі Обласного конкурсу піаністів «Золота нотка».
Багато студентів її класу стали переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, Пасюк Е. стала лауреатом обласної мистецької премії ім.
І.Ф. Стравінського. Переважна більшість з них закінчила вищі учбові музичні заклади України та успішно працюють за фахом в Україні та за її межами.
Тишкевич Н.П. постійно проводить майстер-класи, бере участь у міжнародних конференціях, семінарах, має публікації у фахових виданнях. Викладач надає систематичну методичну допомогу викладачам ДМШ та ДШМ Луцька та області.
Нагороджена Подякою Голови Волинської обласної ради за високу професійну майстерність, відданість справі служіння українській культурі, вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва Волині та у підготовку кваліфікованих фахівців.
КОНЦЕРТНІ ЗАХОДИ
Здобувачі освіти та викладачі циклової комісії спеціального фортепіано та концертмейстерства активно залучені до концертного життя коледжу, міста та області, демонструючи свій талант і професіоналізм на численних сценах. Вони беруть участь у різноманітних музичних заходах, що дозволяє їм отримувати безцінний сценічний досвід і вдосконалювати свої виконавські навички.
Особливою подією у концертному календарі є щорічні звітні концерти, які стали важливою традицією та справжнім святом музики. Ці концерти служать презентацією високого професійного виконавського рівня студентів та викладачів ЦК. Під час цих заходів студенти мають можливість продемонструвати свій творчий розвиток, майстерність та наполегливість у навчанні.
Активна участь здобувачів освіти спеціалізації «Фортепіано» у концертному житті та щорічні звітні концерти є важливими складовими їхнього професійного зростання та розвитку, сприяючи формуванню висококваліфікованих музикантів, готових до успішної кар'єри у музичній індустрії.
Ютуб канал Мішеніної С. М.
ЛАУРЕАТИ КОНКУРСІВ, ФЕСТИВАЛІВ
Здобувачі освіти ЦК спеціального фортепіано та концертмейстерства продемонстрували високий рівень своєї професійної майстерності на численних міжнародних та всеукраїнських конкурсах. Їхні досягнення неодноразово відзначалися високими нагородами, що свідчить про їхню компетентність і підготовку. Завдяки своїй наполегливій праці та таланту, вони змогли здобути визнання як на національному, так і на міжнародному рівнях, презентуючи свій навчальний заклад з честю та гідністю.
ДВОСТОРОННЯ СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКГОЛДЕРАМИ
Викладачі та здобувачі освіти спеціалізації «Фортепіано» активно співпрацюють зі стейкголдерами – початковими мистецькими навчальними закладами міста Луцька, області та й за її межами. В рамках таких заходів проводяться майстеркласи, концерти, мистецькі зустрічі.
Концерти, що організовуються студентами та викладачами, є важливим елементом культурного життя регіону. Вони дають можливість молодим музикантам проявити себе перед публікою, що сприяє їхньому професійному зростанню та набуттю сценічного досвіду. Для учнів мистецьких шкіл ці концерти стають справжнім джерелом натхнення та стимулом для подальших занять.
Мистецькі зустрічі створюють платформу для обміну досвідом та ідеями між різними поколіннями музикантів. Це сприяє збагаченню культурного середовища та розвитку творчих зв'язків. Такий формат співпраці дозволяє здобувачам знань знайомитися з реаліями професійної діяльності та відкривати для себе нові можливості для самореалізації.
Активна співпраця зі стейкголдерами не лише підвищує якість освітнього процесу, але й сприяє популяризації закладу серед учнів мистецьких шкіл, роблячи його знаним і престижним центром музичної освіти.
Творча зустріч з професором кафедри старовинних інструментів Національної академії України Шабалтіною С. М.
НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ЦК
Викладачі циклової комісії спеціального фортепіано та концертмейстерства беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських науково-методичних конференціях, семінарах, запрошуються до роботи у складі журі конкурсів та фестивалів різних рівнів. Викладачі-методисти ЦК регулярно працюють у складі журі обласного конкурсу піаністів «Золота нотка».
Участь у науково-методичних конференціях дозволяє викладачам постійно оновлювати та поглиблювати свої знання, ознайомлюватися з новітніми досягненнями у галузі музичної педагогіки та методики викладання. Це сприяє впровадженню сучасних методів навчання у навчальний процес, що підвищує його ефективність та якість. Викладачі діляться своїм досвідом та науковими розробками з колегами, обговорюють актуальні питання та проблеми, що виникають у процесі навчання, і разом шукають шляхи їх вирішення.
Запрошення до складу журі конкурсів та фестивалів різних рівнів є визнанням високого професійного рівня викладачів ЦК. Це дозволяє їм не лише оцінювати виконавські здібності учасників, але й обмінюватися досвідом з колегами з інших навчальних закладів та регіонів. Така діяльність сприяє розвитку критичного мислення та вдосконаленню навичок об'єктивної оцінки, що є надзвичайно важливим у педагогічній практиці.
Крім того, участь у науково-методичних заходах та конкурсах сприяє підвищенню престижу навчального закладу, демонструючи високий рівень кваліфікації його викладачів
Журі обласного конкурсу юних піаністів "Золота нотка"
ФОРТЕПІАННИЙ ДУЕТ НАТАЛІЇ БОЙКО ТА ТЕТЯНИ ЛУЗАНОВОЇ
Фортепіанний дует у складі викладачів ЦК "Спеціального фортепіано та концертмейстерства" Тетяни Лузанової та Наталії Бойко був створений у 2016 році. Серед його досягнень - перемоги на міжнародних та всеукраїнських конкурсах, участь у багатьох концертах, музичних фестивалях та майстеркласах. А також дует було запрошено у складі членів комісії у VI відкритому Регіональному конкурсі юних піаністів в рамках музичного фестивалю
"Українська музика в часі і просторі" на базі Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського.
З 2022 року дуетом був створений благодійний проєкт «Музика - наша зброя», в рамках якого відбулись 11 концертів по області та за її межами (Ковель, Камінь-Каширський, Горохів, Коломия, Дрогобич, Ківерці, Княгінинок, Луцьк, Рівне, та ін ). Мета проєкту полягає не тільки в популяризації української фортепіанної ансамблевої музики, основна мета - це збір коштів на потреби ЗСУ, зокрема - дрони. Фортепіанний дует відзначено Подякою Голови обласної ради Г.В. Недопадом.
Концертно-просвітницька діяльність
Музика - наша зброя
Творчі здобутки
ВИБІРКОВІ ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ:
«ОРГАН»
Здобувачі освіти спеціалізації «Фортепіано» тепер мають унікальну можливість розширити свої музичні горизонти, опанувавши ще один величний інструмент – орган. Це стало можливим завдяки введенню до освітньо-професійної програми нового вибіркового освітнього компонента «Орган».
Викладання цього освітнього компонента здійснюється відомим органістом, викладачем-методистом вищої категорії Сухоцьким Петром Йосиповичом. Сухоцький П. Й. є знаним органістом, здобув високу репутацію завдяки своєму багаторічному досвіду концертного виконавця як в Україні, так і за кордоном (Німеччина, Австрія, Польща, Естонія, Латвія, Литва, Італія); неодноразово запрошувався гостьовим професором міжнародних майстер-класів органного мистецтва. Його професіоналізм і глибоке розуміння органної музики дозволяють студентам отримувати найвищий рівень навчання.
Цей освітній компонент надає здобувачам освіти можливість ознайомитися з багатогранним світом органної музики, що не тільки розширює музичний світогляд, але й значно підвищує загальний рівень виконавської майстерності. Крім того, знання та навички гри на органі можуть відкрити перед здобувачами знань нові професійні можливості. Органісти мають великий попит на ринку праці: у церковній музиці, а також на концертних сценах та в академічних музичних установах. Опанування цього інструменту надає випускникам конкурентні переваги на музичному ринку праці.
Введення вибіркового компонента «Орган» у освітньо-професійну програму спеціалізації «Фортепіано» є важливим кроком до розширення музичної освіти студентів та підвищення їхньої професійної підготовки. Це сприяє формуванню всебічно розвинених музикантів, здатних ефективно працювати в різних жанрах і стилях музичного мистецтва.
Ютуб канал Сухоцького П. Й.
«ОСНОВИ ЗВУКОРЕЖИСУРИ»
Викладач циклової комісії Бетюга А. С. запропонував додати до переліку вибіркових освітніх компонентів новий компонент «Основи звукорежисури», що є актуальним і цікавим для майбутніх музикантів.
Цей компонент передбачає використання інноваційних технологій, які є невід'ємною частиною сучасної музичної індустрії. Звукорежисура охоплює широкий спектр компетенцій, включаючи роботу з професійним аудіообладнанням, програмним забезпеченням для звукозапису та редагування, а також розуміння принципів акустики та звукового дизайну. Оволодіння цими технологіями необхідне не лише для локального ринку, але й для успішного просування на світовій музичній арені. Курс «Основи звукорежисури» також сприяє розвитку креативного мислення та технічних навичок студентів, допомагаючи їм адаптуватися до швидкоплинних змін у музичній індустрії.
Введення цього компоненту у навчальну програму стало важливим кроком до підвищення якості музичної освіти та забезпечення студентів необхідними інструментами для досягнення успіху в їхній майбутній професії.
Ютуб канал Бетюги А. С.
СЕРТИФІКАТИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
Колективні сертифікати
Протоколи
Таблиця обліку випускників