Голова ЦК оркестрових струнних інструментів

Вівчарук Ірина Михайлівна

викладач-методист, керівник ансамблю скрипалів Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського Волинської обласної ради



ЦК оркестрових струнних інструментів

Історія циклової комісії розпочалася з далекого 1959 року. Фундатором та очільником відділу був відомий викладач скрипки, заслужений працівник культури України та керівник ансамблю скрипалів Олександр Пилипович Негода. В 1994 році керівником ЦК оркестрових струнних інструментів стала Світлана Євдокимівна Додарук- викладач віолончелі, лауреат обласної мистецької премії імені І.Ф. Стравінського та керівник камерного оркестру «Ренесанс». 

   Зараз очолює циклову комісію  Ірина Вівчарук – викладач скрипки та керівник ансамблю скрипалів.

   В різний період на відділі працювали  такі викладачі: Кнюпфер П.Ю. – викладач віолончелі, диригент оперної студії при будинку культури,  Лістовський Т.Д. - викладач альта, диригент симфонічного оркестру музичного училища, Алексінцев В.П. - викладач альта, Грищенко Г.М. - викладач скрипки, Бурин І.С. - викладач віолончелі, Пахолко М.А. - викладач контрабасу, Шолохов В.С. - викладач контрабасу, Гриньків І.В. - викладач скрипки, народний артист України Рівець Т.М. – викладач скрипки, Стицюк В.Б. - викладач скрипки, Ковальчук Ю.М. – викладач альта, Козловська Л.С. – викладач альта.

    Досить давно у складі циклової комісії працюють такі досвідчені спеціалісти своєї справи, як Світлана Додарук - викладач віолончелі, контрабасу та Світлана Марчук - викладач скрипки. Згодом до них долучилися Ольга Савчук - викладач скрипки, Ірина Вівчарук - викладач скрипки та Ольга Панащук - викладач альта. Циклову комісію оновили молоді та перспективні викладачі  Мар’яна Панасюк -  викладач скрипки та Ольга Мельничук – викладач віолончелі.

    На сценах міста та області циклову комісію представляють творчі колективи  – камерний оркестр «Ренесанс» та ансамбль скрипалів.

    Камерний оркестр очолював В. П. Алексєнцев, а  згодом І. В. Гриньків. Довгий період та до сьогодні керівником оркестру є лауреат обласної мистецької премії імені І. Ф. Стравінського Світлана Додарук. Саме під її керівництвом оркестр отримав назву «Ренесанс». Колектив завжди презентує високий рівень виконавства студентів та є визнаний у Волинській області.

    Історія ансамблю скрипалів розпочалася під керівництвом заслуженого працівника культури України О. П. Негоди. Високий рівень виконавства був визнаний як в області так і за її межами, зокрема у м. Києві. 

    Сьогодні керівником ансамблю скрипалів є  голова ЦК оркестрових струнних інструментів Ірина Вівчарук.

     В 2021 році на VІ Всеукраїнському конкурсі юних музикантів «Франкове Підгір׳я» м. Дрогобич  ансамбль став володарем Гран Прі.

    Нещодавно на відділі з’явився студентський струнний квартет «Infinity», який започаткувала Мар’яна Панасюк. Він бере активну участь в концертному житті коледжу та міста. В 2022році вони стали лауреатами І премії на Міжнародному конкурсі в  Будапешті.

     За роки функціонування циклової комісії мистецьку освіту здобуло досить багато студентів, які стали відомими музикантами в Україні та поза її межами, викладачами вищих навчальних закладів та ДМШ.

    Вагомою ланкою представлення комісії та коледжу є участь студентів у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах. За високий професійний рівень виконання студенти та випускники здобувають найвищі нагороди.

    ЦК оркестрових струнних інструментів пишається, що на базі ВФККіМ відбувся І Всеукраїнський конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах імені Олександра Пилиповича Негоди (2021р.) В ньому взяли участь багато учнів та студентів різних областей, зокрема Київської, Львівської, Хмельницької, Рівненської та Волинської.

    Звісно не можна не згадати про методичну роботу, яку викладачі циклової комісії надають  навчальним закладам початкової мистецької освіти області, зокрема у підготовці обласних конкурсів виконавців на струнно-смичкових інструментах та проведенні семінарів та майстер-класів.


СЕРТИФІКАТИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ